Майстер-класи з каліграфії та ушу

З 17 по 20 вересня 2018 року на базі китайського культурного центру були проведені майстер-класи з каліграфії та ушу для китаїстів першого курсу нашого університету. Зайняття проводили носії китайської мови: аспіранти ХНПУ імені Г.С. Сковороди і тренер молодіжної олімпійської збірної Китаю.

На майстер-класі з каліграфії студенти були ознайомлені з історією давньої та особливостями сучасної каліграфії у Китаї, біографією видатних митців. Китаїсти дізнались які матеріали використовують під час написання ієрогліфів, також повторили структуру ієрогліфів і мали змогу відтворити свої знання на практиці. Каліграфія – невід’ємна частина вивчення мови і культури Китаю, даний майстер-клас був направлений на розширення загального уявлення у першокурсників про Китай та стимулювання вивчення китайської мови.

На майстер-класі з ушу студенти-першокурсники дізнались про особливості традиційної системи єдиноборств, існуючих у Китаї. Ушу об’єднує і бойові мистецтва, і комплекси гімнастичних вправ, які разом утворюють цілісну систему фізичного і духовного самовдосконалення. Студенти не тільки вивчили комплекс основних вправ, але й дізнались про історію розвитку бойових мистецтв у Китаї, про важливість фізичної самопідготовки та саморозвитку людини в цілому, що дало змогу доторкнутись до культури та життя у Китаї.

Китайський культурний центр проводить різноманітні заходи, направлені на розширення світогляду та уяви про культури Піднебесної. Ми будемо раді бачити нових гостей та учасників заходів у нашому центрі.

Сєкіна Наталія Дмитрівна,
 викладач кафедри східних мов,
директор китайського культурного центру

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.